Zobacz nasz profil na portalu facebook. Link otwiera się w nowej karcie Zobacz nasz profil na portalu Instagram. Link otwiera się w nowej karcie Zobacz nasz profil na portalu Tweeter. Link otwiera sięw nowej karcie
Najnowsze

Aktualności

Tarcza 1000 plus lub więcej? Rząd rozważa dwa progi dopłat

Więcej zdjęć Jan Kowalski
Test alternatywny 33.

Rząd szykuje kolejną dopłatę do ogrzewania, tym razem dla osób korzystających z ciepła pochodzącego z energii elektrycznej. W mediach otrzymała już ona roboczą nazwę tarcza 1000 plus. Okazuje się, że może to być więcej niż 1000 zł.

W dotychczasowych rządowych formach wsparcia gospodarstw domowych pominięte zostały osoby, które grzeją się, korzystając z energii elektrycznej. Jednak i dla nich ma się znaleźć dodatek — tzw. tarcza 1000 plus, o której informował „Dziennik Gazeta Prawna”.

Pierwotne ustalenia gazety mówiły o 1000 zł dofinansowania. Okazuje się jednak, że pieniędzy może być więcej. „Możliwe, że zamiast jednego dodatku dla osób ogrzewających mieszkania energią elektryczną będą dwa. Niższy – 1000 zł mieliby dostać ci, którzy nie przekraczają rocznie 5 tys. kWh. Natomiast dla tych, których zużycie jest wyższe i mają np. piece akumulacyjne, dodatek byłby o kilkaset złotych wyższy. Trwają wyliczenia, o ile może to być więcej, i taka dyskusja toczy się w rządzie, ale nie ma pewności, że taki wariant zostanie wdrożony” – informuje tym razem „DGP”.

O potrzebujących większego wsparcia mówił w rozmowie z Business Insider Polska Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego.

– Mam informacje od osób mieszkających w krakowskich kamienicach, które wydają na ogrzewanie ogromne kwoty. Rozmawiałem z panią, która zużywa ponad 5000 kWh energii rocznie, a także z większą rodziną, która zużywa aż 12 000 kWh energii. Dla nich limit 2000 kWh na tańszą energię — i nawet zapowiadany przez rząd dodatek w wysokości 1 tys. zł — to jest naprawdę niewiele. Szacujemy, że gospodarstw domowych w podobnej sytuacji jest około 1 mln – informował. – To jest dramat. Ci ludzie już teraz płacą po kilka tysięcy złotych za energię elektryczną. Aż strach pomyśleć, jakie rachunki będą płacić w przyszłym roku – dodawał.

Moduł

Galeria


Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót
Najważniejsze wydarzenia w najbliższym czasie. Rząd szykuje kolejną dopłatę do ogrzewania, tym razem dla osób korzystających z ciepła pochodzącego z energii elektrycznej. W mediach otrzymała już ona roboczą nazwę tarcza 1000 plus. Okazuje się, że może to być więcej niż 1000 zł.